Upozornění - prodej alkoholických nápojů je povolen pouze osobám starším 18 let!

Weissburgunder trocken 2022

Kód: DE-SCH0621
Novinka
Neohodnoceno
Značka: Schmitges
289 Kč
Skladem

Tento Weissburgunder (Pinot Blanc, nebo Rulandské bílé) osciluje mezi zdrženlivou elegancí a bezstarostným potěšením. Víno pochází z asi 20 let starých vinic na hlinitopísčité půdě. Víno je jemně krémové s vyváženou strukturou, která si vás podmaní. Ve vůni můžete rozpoznat bílé květy a mandle. V chuti pak jemná kořenitost a mineralita s elegantním závěrem. Víno se stopovou hladinou histaminu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vinařství Schmitges v Erdenu učinilo ze strmého svahu své motto. Protože strmé vinice znamenají čistou přírodu a mimořádnou krajinu údolí řeky Mosely. V souvislosti s mikrolklimatem a ideálním slunečním osvitu svahů to vede k ryzlinkům mimo řádné kvality.

Vinařství Schmitges v Erdenu bylo poprvé zmíněno v roce 1744. Není zde žádný starý hrad ani klášter, ale jedinečnost Erdenu a okolí, různé kombinace břidlicových půd a svahů, to je jedinečnost, kterou rodina Schmitges rozpoznala již před mnoha generacemi. Mezi místními platí za "fanatiky kvality", poctivý přístup k vinařskému řemeslu a šetrné hospodaření na vinici i ve sklepě, to je přístup rodiny Schmitges. 27 hektarů vinic převážně v prudkém svahu, to je výzva a zároveň vášeň pro kvalitu, říká mladý vinař Kilian Schmitges.

Doplňkové parametry

Kategorie: Weingut Schmitges
odrůda: Rulandské bílé (Pinot Blanc)
ročník: 2021
klasifikace: Gutswein - QbA - trocken - Vegan
země/oblast: Německo / Mosela
chuť: suchá, středně plná, elegantní
alkohol: 12,5 %
potenciál: 3 roky
zrání: velký dřevěný sud 4 měsíce